Jdi na obsah Jdi na menu
 BLONDÝNY, MÁTE SMŮLU!!

ObrazekObličej andílka, světlé vlasy, pomněnkové oči.Když se do nich zahledí patnáctiletá fanynka, srdce se jí rozbuší, hlava zatočí.Zato SuperStar Zbyněk Drda (19) je zjevný kliďas.Za vizáží pokerového hráče ovšem tají smysl pro humor.Občas si z vás s nevinnou tvářičkou normálně vystřelí.O jeho budoucnost netřeba se strachovat. Nepije, nekouří, lásku nemá, nebo ji zapírá.Myslí jen na práci - tak to má být.

JAK SNÁŠÍTE HEKTICKÝ ŽIVOT HVĚZDY?
Snáším.Byl jsem připravený na to, že bude hodně práce, není to pro mě žádné překvapení.

ZDÁ SE, ŽE JSTE SE VŠÍM SMÍŘENÝ.
Smířený........tak ono to to není tak příšerné, jak to vypadá.

BŮHVÍKOLIKÁTÝ ROZHOVOR DNES POSKYTUJETE.OPRAVDU VÁM TO NELEZE NA NERVY?
Neleze na nervy?(směje se)Já chodím vždycky večer na dvě hodiny kickboxu a tu energii si vybíjím.....Ne, dělám si samozřejmě legraci.Nechodím.

PRAL JSTE SE NĚKDY?
Pral jsem se, ale nikdy to nebylo nic moc závažného, žádné velké rvačky.Byl jsem takový malý, hubbený, takže moji protivníci měli navrch.

TLOUKLI VÁS?
Ne, od toho jsem měl vždycky staršího bratra, ten to vždycky srovnal do latě.Ale nikdy jsme násilí nevyhledávali, jsme takoví klidnější.

MĚL JSTE V POSLEDNÍ DOBĚ CHUŤ SE VŠÍM PRAŠTIT A VRÁTIT SE DO SVÉHO DŘÍVĚJŠÍHO ŽIVOTA?
Já před sebou mám tu vizi, ,že chci zpívat a musím natočit cédéčko.Práce, stresu a napětí je dost, ale dá se to přežít. Nic není zadarmo a v SuperStar nikdy nic nebylo zadarmo.Člověk si musí zvyknout.V depresích se rozhodně nezmítám,Samozřejmě, byly slabší chvilky, ale člověk si musí uvědomit, co je jeho prioritou.

KDY JSTE SE NAPOSLED ROZČÍLIL??
Nevzpomínám si, že bych se rozčílil.Spíš jsem unavený a trošku mi docházejí síly.Chybí mí zázemí, rodina.Ale jsme pořád v kontaktu, voláme si, oni sem teď přijedou.Kdyby mi bylo patnáct, určitě bych to snášel daleko hůř.

A KDYŽ SE ROZČÍLÍTE, JSTE SPROSTÝ?
Taky, když už jsem hodně rozčilený.Ale to je spíš mezi kamarády nebo když je fakt něco nefér.Každý dokáže vybuchnout.

JAK SE VÁM CHODÍ PO ULICÍCH? PRONÁSLEDUJÍ VÁS HOUFY OBDIVOVATELŮ?
Stalo se mi to párkrát, ne že by to bylo na denním pořádku.Stávalo se to, když jsem byl v soutěži, teďka už ne.Teď se vždycky zachumlám, protože je zima, a lidi mě nepoznávají.

ZA NORMÁLNÍHO STAVU VĚCÍ BYSTE SE TEĎ PŘIPRAVOVAL NA MATURITU.SCHÁZÍ VÁM STUDENTSKÝ ŽIVOT?
určitě mi schází, ale jde o to maximálně využít šanci.Maturitu bych si měl každopádně dodělat tenhle rok na podzim. Na střední škole jsem měl doposud vyznamenání a dost si toho pamatuju.

A NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE?
Snažil jsem se být vzorný, ale byl jsem takové hyperaktivní, hodně živé dítě.Učitelky semnou měly možná trošku problém v tom smyslu, že jsem byl nepozorný. Na vysvědčení byla nějaká trojka.

VÁLČIL JSTE S NĚJAKÝM PŘEDMĚTEM?
Během výtvarné výchovy jsem měli namalovat spolužáka, a mě se to zrovna moc nepovedlo.Paní učitelka si myslela, že je to provokace a bojkot její hodiny, a tak si pozvala rodiče.Já jsem byl vždycky přes tu muziku, malování jsem přenechával jiným.Mám celkem rád matiku, ale čeština.kdybych musel oželet nějaký předmět, tak to bude rozhodně čeština.Literatura mě baví, ale ta gramatika! To není moje nejsilnější stránka.

ALE NA MILOSTNÉ DOPISY BY SE MOHLA HODIT.
Já jsem tu lásku projevoval jinak než v dopisech.

JAK JSTE PROJEVOVAL LÁSKU?
Jak?Třeba jsem koupil kytku nebo bonboniéru.......(směje se)
Ale vážně:Dopisy a básničky jsem nikdy moc nepsal.Míval jsem takové táborové lásky.Jen dětská poblouznění, zakoukání se.Jezdil jsem na tábory, kde se konaly pěvecké soutěže, a možná i to přispělo k mým táborovým láskám.

POZNAMENALA VÁS UČITELSKÁ VÝCHOVA?
Mně se líbí, že maminka dokáže oddělit profesorský život od rodinného.Nikdy nás nehonila s rákoskou a nezkoušela na nás profesorské metody.Spisovně jsme doma mluvit nemuseli, ale vulgarismy se netolerovaly.Maminka učí ruštinu na vysoké škole a my s bráchou umíme trochu rusky.

NEBOJÍ SE RODIČE, ŽE JIM V PRAZE ZVLČÍTE?
Oni mi důvěřují.Vědí, že mi nemůžou poradit, od toho mám agenturu.A vědí, že jsem spíše klidnější, že nebudu chodit každý den na diskotéky a nebudu se opíjet.

ČTOU SI O VÁS POZORNĚ V NOVINÁCH?
Samozřejmě.Maminka dělá archiv vešerých článků, už mám velký archiv.Kdsyž vyšel negativní článek, pokaždé jsem jim zavolal a vysvětlil jsem jim to.A oni řekli rovnou, že tomu nevěří.

PSALO SE, ŽE KOUŘÍTE ČTYŘICET CIGARET DENNĚ.
Jsem nekuřák.Jak to mohli napsat?To se ptáte na té nesprávné adrese.

CHODIL JSTE PŘED SOUTĚŽÍ S NĚJAKOU DÍVKOU?
Delší dobu před SuperStar jsem neměl nikoho.

ZATO TEĎ SE O VÁS PEROU.
Doufám že ne, že si holky neublíží.Ten zájem je samozřejmě příjemný a líbí se mi, že holky nejsou fanatičky, jen skalní fanynky, že vytvořily pevný fanklub.Vážím si toho, v životě jsem to nezažil, je to krásný.

BYLA PŘÍMO MEZI SOUTĚŽÍCÍMI DÍVKA, KTERÁ VÁS ZAUJALA?
V soutěži byly fakt skvělé holky a jako kamarád jsem měl blízko ke všem stejně.Vůbec tam lidi byli příjemní, byl to takový tábor a Leoš Mareš byl náš vedoucí.Leoš je živel, je výborný.

JAK PROBÍHALY VEČERY?
Povečeřeli jsem a pak jsme si všichni povinně uvařili mátový čaj, abychom byli fit.A šli jsme v osm hodin spát.Před spaním jsme si četli básničky.

TOMU MÁM VĚŘIT?
Ne.Když byla nálada, tak jsem se bavili třeba do dvou hodin do rána.Ale člověk musí být fit, a pokud nespí, na hlase je to hodně slyšet.Byli jsme v tomhle zodpovědní.

ODPOVÍDÁTE NA DOPISY?
Vybírám si dopisy, které mě dojmou.Když dostanu hezký dopis od rodiny, že mi fandili, nebo od staré babičky, že byla dojata a brečela.Odpovím, pošlu třeba podepsanou fotku.

NAZNAČIL VÁM NĚKDO Z BLÍZKÝCH, ŽE JSTE SE ZMĚNIL, ŽE NOSÍTE NOS NAHORU?
Zatím jsem se s tím nesetkal.Byl jsem s kamarády, ale necítil jsem tam závist nebo zášť, nedali mi najevo, že bych se změnil, že by mi to stouplo do hlavy nebo tak.Jsem rád, že mi z toho nepřeskočilo, že jsem zůstal v jádru stejný.

AŽ SE PO VAŠEM BOKU OBJEVÍ PŘÍTELKYNĚ, JAKÁ BUDE?
Měla by být inteligentní, skromná, příjemná.

S DLOUHÝMI BLOND VLASY?
Nemám rád barbíny, takže to určitě ne.

VAŠE FINANČNÍ SITUACE SE TEĎ PRONIKAVĚ ZLEPŠÍ. CO TO S VÁMI UDĚLÁ?
Ty peníze budou na účtu.A podle potřeby se budou vybírat.

TAKHLE CHLADNĚ TO ŘÍKÁTE?ŽÁDNÉ HOREČNÉ UTRÁCENÍ?
Neplánuju něco velikého kupovat nebo bohémsky si užívat.My jsme byli vedeni skromně.Bylo by mi líto, kdybych peníze hloupě rozfrncal.Neplánuju zvát všechny na drink a kupovat si drahé oblečení.

PLÁNUJETE ASPOŇ DOVOLENOU?
Chtěl bych s našimi vyrazit na čtyři pět dnů do Alp.V dubnu.Taková první dovolená po delší době.Setřu prach z lyží a vyrazím na strmé kopce do Alp.Zbyněk Drda

ObrazekLetos v březnu oslaví dvacetiny.Bydlí s rodiči v rodinném domku ve vesničce Otvovice u Karlových Varů.Maminka Galina učí ruštinu, tatínek Zbyněk pracuje v lázeňském domě.Zbyněk mladší zpíval odmala, učil se na klavír, léta dělal karate, hrál volejbal a propadl také lyžování.Studuje obchodní akdemii, na podzim jej čeká maturita z češtiny, němčiny, ekonomie, účetnictví a odborných předmětů.Fanynky ho milují, úplně je svým kukučem pobláznil.Pro žádnou z dívek píseň zatím nesložil.
Nikdy jsem nezpíval serenády pod okny - upozorňuje.